Askofen: návod k použití, analogy a recenze

Askofen je kombinovaný lék, který má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky.

Složky tablet Askofenu:

  • Kyselina acetylsalicylová - 0,2 g (200 mg);
  • Paracetamol - 0,2 g (200 mg);
  • Kofein - 0,04 g (40 mg).

Kyselina acetylsalicylová má antipyretické a protizánětlivé účinky, snižuje bolest, zejména způsobená zánětem, a také mírně inhibuje agregaci krevních destiček a tvorbu krevních sraženin, zlepšuje mikrocirkulaci ve středu zánětu.

Kofein zvyšuje reflexní excitabilitu míchy, stimuluje respirační a vazomotorická centra, dilatační cévy kosterních svalů, mozku, srdce, ledvin, snižuje agregaci krevních destiček; snižuje ospalost, únavu, zlepšuje duševní a fyzickou výkonnost.

V této kombinaci má malá dávka kofeinu téměř žádný stimulační účinek na centrální nervový systém, ale pomáhá normalizovat vaskulární tón mozku a urychlit průtok krve.

Paracetamol má analgetický, antipyretický a extrémně slabý protizánětlivý účinek, který je spojen s jeho účinkem na termoregulační centrum v hypothalamu a slabě vyjádřenou schopností inhibovat syntézu Pg v periferních tkáních.

Po požití je absorbováno téměř 90% léku. Maximální koncentrace látek v séru se dosáhne v různých časech: paracetamol - za hodinu, kofein - 2,5 hodiny, kyselina acetylsalicylová - 1-2 hodiny.

Indikace pro použití

Co přípravek Askofen pomáhá tabletu? Podle instrukcí je lék předepisován pro symptomatickou léčbu syndromu bolesti a ARVI (včetně chřipky) - zmírnění bolesti (pocit "tělesných bolestí" v těle) a snížení teploty.

Další indikace zahrnují:

  • migréna;
  • neuralgie (včetně syndromu hrudníku);
  • myalgie;
  • artralgie;
  • bolesti zubů na pozadí pulpitidy a periodontitidy;
  • bolest během menstruace (algodysmenorea);
  • febrilní syndrom (včetně revmatických onemocnění).

Návod k použití Askofen, dávkování

Tablety se užívají perorálně. Abyste snížili dráždivý účinek na orgány trávicího traktu, doporučuje se užívat po jídle s lisovaným mlékem nebo alkalickou minerální vodou.

Doporučené pokyny pro dávkování Askofen - 1-2 tablety 2-3 krát denně.

Maximální přípustná denní dávka je 6 tablet.

Interval mezi dávkami je nejméně 4 hodiny a u pacientů s poruchou funkce ledvin nebo jater 6 hodin.

Průběh léčby je 5 dní jako lék proti bolesti a 3 dny k normalizaci teploty.

Jak je předepsáno lékařem, může být dávka a doba podávání zvýšena.

Nežádoucí účinky

Pokyn upozorňuje na možnost vývoje následujících vedlejších účinků při předepisování přípravku Askofen:

  • Anorexie, nevolnost, zvracení, gastralgie, průjem, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení, jaterní a / nebo renální selhání, zvýšený krevní tlak, tachykardie.
  • Alergické reakce: kožní vyrážka, angioedém, bronchospazmus.

Při dlouhodobém používání:

  • závratě, bolest hlavy, poruchy zraku, tinnitus, snížená agregace trombocytů, hypokoagulace, hemoragický syndrom (krvácení z nosu, krvácení z dásní, purpura atd.), poškození ledvin s papilární nekrózou;
  • hluchota;
  • Stevensův-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom), Reyeův syndrom u dětí (poruchy metabolické acidózy v nervovém systému a psychika, zvracení, dysfunkce jater).

Kontraindikace

Pro přípravek Askofen je kontraindikováno v následujících případech:

  • eroze a vředy zažívacího traktu (v akutní fázi);
  • gastrointestinální krvácení;
  • disekce aneuryzmatu aorty;
  • aterosklerotické léze koronárních cév;
  • těžké selhání jater;
  • těžká renální dysfunkce;
  • portální hypertenze;
  • špatná srážení krve;
  • onemocnění hematopoetického systému;
  • jestliže jste přecitlivělí na jednu nebo více složek léčiva;
  • děti a mladiství mladší 15 let;
  • "Aspirin triad" (bronchiální astma + nosní polypóza + intolerance na salicyláty nebo jiné NSAID).

Předávkování

Předávkování se projevuje bolestí v žaludku, poškozením sluchu / zraku a poruchou trávení. Při závažném předávkování je možný koma.

Je nutné okamžitě vypláchnout žaludek a provést symptomatickou léčbu. Zavolejte lékaře.

Analogy Askofen, cena v lékárnách

Pokud je to nutné, můžete nahradit přípravek Askofen analogikem účinné látky - jedná se o léky:

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny k užívání přípravku Askofen, cena a hodnocení léků podobných účinků se nevztahují. Je důležité poradit se s lékařem a nečinit nezávislou náhradu drogy.

Cena v ruských lékárnách: Askofen tablety 10 ks. - od 23 do 47 rublů, 20 kusů - od 45 do 59 rublů, podle 729 lékáren.

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě nejvýše 25 ° C. Doba použitelnosti je 3 roky. Podmínky prodeje z lékáren - bez lékařského předpisu.

Co říkají recenze?

Podle lékařů je Askofen výborným, levným a účinným kombinovaným lékem. Lidé, kteří užívali lék v recenzi, poznamenávají, že terapeutický účinek s dlouhým periodickým příjmem není nižší.

Při manifestaci vedlejších účinků je třeba poznamenat, že přípravek Askofen Darnitsa je schopen více než jiné formy zhoršit projev astmatu, což způsobuje vývoj nejsilnějších alergických reakcí.

Na úkor toho, zda léčivo zvyšuje nebo snižuje tlak - Ascofen obsahuje kofein, stimuluje centrální nervový systém a normalizuje vaskulární tonus mozku a zrychluje krevní oběh - takže lék mírně zvyšuje tlak a lidé s hypertenzí by měli být užíváni s opatrností.

Zvláštní instrukce

Při dlouhodobém užívání léku je třeba sledovat periferní krev a funkční stav jater. Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová má antiagregatnoe účinky, musí pacient, pokud má podstoupit operaci, předem informovat lékaře o užívání léku.

Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové. To může v některých případech vyvolat záchvat dny.

Během léčby byste měli upustit od používání nápojů obsahujících alkohol (zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení).

Kyselina acetylsalicylová má teratogenní účinek: při aplikaci v prvním trimestru těhotenství vede k malformaci - rozštěpení horního patra; v trimestru III - způsobuje inhibici pracovní aktivity (inhibice syntézy skleníkových plynů), uzavření arteriálního kanálu v plodu, které způsobuje hyperplazii plicních cév a hypertenzi v cévách plicního oběhu.

Kyselina acetylsalicylová se vylučuje do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku dysfunkce krevních destiček.

Léčba není pro osoby mladší 18 let předepsána jako anestetikum jako antipyretikum pro děti do 15 let s akutními respiračními chorobami způsobenými virovými infekcemi kvůli riziku Reyeho syndromu (encefalopatie a akutní tuková játra s akutním vývojem jaterního selhání).

Léková interakce

Snižuje terapeutický účinek nepřímých koagulantů, reserpinu, heparinu, hypoglykemických léků, steroidních hormonů, spironolaktonu, furosemidu, hypotenzní srdeční choroby, anti-dnavých látek podporujících vylučování kyseliny močové.

Ascofen zvyšuje toxický účinek kortikosteroidů, sulfonylmočovinových derivátů, methotrexátu, narkotických analgetik a nesteroidních protizánětlivých léků.

Nedoporučuje se kombinovat léčivo s barbituráty, antiepileptiky, zidovudinem, rifampicinem a alkoholem.

Paracetamol je schopen zvýšit účinek antikoagulancií.

Askofen-Darnitsa instrukce

Askofen-Darnitsa návod k použití

pro lék zasosuvannya lék

Sklad lіkarskogo

Respirátory na řeč: 1 tabletová směs kyseliny acetylsalicylové 200 mg, paracetamol 200 mg, káva 40 mg;

Dopomýzhnі rechovini: monohydrát kyseliny citronové, krohmal kartoflyany, povdon, caltsіyu stearate.

Likarská podoba

Tablety biloy colore, formy s plochou zrnitostí, s fazetovou rýží. Na tabletách je povolen marmurovist.

Název a miсtseznahodzhennya virobnik

CJSC "Farmaceutický farmaceutický průmysl" Darnitsya ". Ukrajina, 02093, m. Kyjev, vul. Boryspilska, 13.

Farmakoterapeutická skupina

Analgetika a antipika. Kyselina acetylsalicová, kombinace bez psycholeptiků. Kód ATC N02B A51.

Oprava léků analgetik, zharoznizhovalnu to protizapalnu dії. Komponenti, scho vstoupí do skladu drogy, budou postiženi účinkem jednoho.

Antipyretický účinek kyseliny acetylsalicylové a projeví se prostřednictvím centrálního nervového systému spojením syntézy prostaglandinů PGF2 v gipotalamu s ohledem na endogenní pyrogeny. Analgetický účinek je periferní, stejně jako centrální: periferní účinek je vhodný pro syntézu prostaglandinů se zánětlivou tkání; Centrální účinek je, že se aplikuje na centra hypotalamu. Acetylsalicilová kyselina takozh zmensushu je agregát trombocytů.

Paracetamol opravy analgezivnu, zharoznizhuvalnu i Duzhe Slabko protizapalnu dіyu, scho s Yogo pov'yazano vplivom centru termoregulyatsії v gіpotalamusі že Slabko virazhenoyu zdatnіstyu іngіbuvati prostaglandinіv syntéza v periferní charakter tkaninah.

Kofein zbudzhuє centrální nervový systém. Takozh posilyuє pozitivnі umovnі reflexy stimulyuє Ruhov aktivnіst, poslablyuє dіyu snodіynih i narkotichnih rechovin, posilyuє dіyu analgetikіv i zharoznizhuvalnih zasobіv.

Zobrazeno pro zasosuvannya

Terapіya Slabko abo pomіrnogo bolovogo syndrom: když hlava ABO zubní bolyu, nevralgії, mіalgії, artralgії na pervinnіy dismenoreї a takozh yak zharoznizhuvalny zasіb na zahvoryuvannyah scho suprovodzhuyutsya garyachkoyu.

Prototyp

Pіdvischena chutlivіst Komponenty Připojení k droze, іnshih pohіdnih ksantinіv (teofіlіn, teobromіn) іnshih salіtsilatіv; Bronchiální astma, sprichinena zastosuvannyam salіtsilatіv abo іnshih NPZZ v anamnezі; vrodzhena gіperbіlіrubіnemіya, vrodzhena nedostatnіst glukóza-6-fosfatdegіdrogenazi, zahvoryuvannya krovі, leykopenіya, anemіya, gostrі shlunkovo-kishkovі virazki, gemoragіchny dіatez, Virage nirkova nedostatnіst, Virage pechіnkova nedostatnіst, tyazhkі Sertsevy-sudinnі zahvoryuvannya, vklyuchayuchi strženy rytmus virazheny arterioskleróza, těžkých forem ішічічної hvorobi sertsya, obrátil se na nedostatek sertsevu, obrátil se na arteriální hypertenzi; Stani pіdvischenogo zbudzhennya, strženy spánku lіtnіy vіk, glaukom, alkogolіzm. První hodina kontingentního MAOI, a samozřejmě i 2 kontejnery. Kombinace s methotrexátem v dávce 15 mg / týden nebo více.

Pokračujte bezpeki zasosuvannі.

Nepoužívejte zastosovuvati drogy s jejich stolice, stačí dát paracetamol, acetylsalitsilovuyu kyseliny.

Neodpovídejte dávky léku.

Příprava zastosovuvati oberezhnіstyu na shlunkovo-kishkovih virazkah v anamnezі, navíc chislі na hronіchnіy chi retsidivuyuchіy virazkovіy hvorobі ABO shlunkovo-kishkovih krovotech v anamnezі; jednohodinové zasosuvanni antikoagulancia; Porushennya nikrok / abo pece.

Isnuychі pechinki pіdvyschuyuyut rizika urazhennya pechіnki paracetamol. Nebezpeka pereozuvannya, která má vishyuyu patsіnntіv z nekroznych alkoholic zahvoruvannymi pechinki.

S kapitolami

Když zasosuvannі lék mozhe znizhuvatsya vivedennya Sechovo kyseliny. Tse mozhe může vést k dnu u dětí a využívat toho, že jsou záludné kyseliny.

První hodina užívání drogy se nedoporučuje u vitaminů nad oční oblastí, stejně jako kávu (např. Kavi, čaj). Tse mozhe sprychinyat podruzhennya spát, třes, v_dchuttya pruzhёnnnya, draglivlství, nepřijatelné v_dchuttya pectoral skrze srdeční tep.

První hodina dne neimplantuje alkoholické nápoje.

Specialita zasorezhennya

Zastosuvannya na period vagіnnostі abo yearvanya prsa

Droga není zasosovuvati v období vagnitnі abo yearvannya prsu.

Zdatnіst vplivati ​​na reakci v Keruvan vozidel nebo robot іnshimi mehanіzmy

V razі viniknennya zapamorochennya slіd Unikat potentsіyno nebezpechnih přijmout takovou jaka keruvannya avtomobіlem té / ABO vikonannya robіt scho potrebuyut pіdvischenoї Uwagi že shvidkostі psychomotorickou reaktsіy.

Droga není zastosovuvati dіtyam přes rizik rozvitku Reyє syndrom (gіperpіreksіya, metabolіchny acidózy, stržena strana systému je nervovoї psihіki, blyuvannya rozkotaného funktsії pechіnki) při gіpertermії na tlі vіrusnih zahvoryuvan.

Sposіb zasosuvannya dozi

Lék má růst 1 tabletu 2-3krát denně před příští dávkou. Maximální dobová dávka léku je 6 tablet (pro 3 priyomi). Trivalіst míra lіkuvannya vklady od perebіgu tyazhkostі zahvoryuvannya že neměla Mám perevischuvati 5 dnіv jaka znebolyuvalny zasіb i 3 dnіv - yak zharoznizhuvalny zasіb.

Předávkování

Symptomy předávkování paracetamolem.

Urazhennya pechіnki mozhlive rostou, SSMSC priynyali i bіlshe 10 g paracetamolu, které mají dіtey, SSMSC priynyali drogou dozі Hope 150 mg / kg Masi tіla. Urazhennya pechіnki se může objevit po 12-48 letech po obdržení výše uvedených dávek léku. V Pershi 24 Godin mozhut viniknuti nastupnі příznaky: blіdіst, nudota, blyuvannya, anoreksіya, abdomіnalny bіl, gepatonekroz, pіdvischennya aktivnostі "pechіnkovih" transamіnaz, zbіlshennya protrombіnovogo іndeksu. V těžkých případech nedostatečné kontroly je možné vést k encefalopatii, letální komisi. Gostra Nirková Nedostatečná nekróza kanalizačních orgánů může být obrácena, když máte závažné nyrok. Může způsobit poškození metabolismu glukózy a metabolické acidózy. Příležitostně tak sertsevová arytmie. Když dovgotrivalomu zastosuvannі chrám dávky mozhlive viniknennya aplastichnoї anemії, trombotsitopenії, pantsitopenії, agranulocytóza, neytropenії, leykopenії.

Symptomy předávkování kyselinou acetylsalicylovou.

Přehnané zastosuvannya dіtmi abo nepredbachene předávkování.

Chronically otruіnnya salіtsilatami mozhema prihovany charakter, stejně jako první znamení nešpecifické. Pom_rna chronická intoxikace způsobená salicyláty nebo salicylózou se zpravidla objevuje pouze po opakovaných dávkách ve velkých dávkách. Osnovnі příznaků: rіvnovagi strženy, zapamorochennya, dzvіn v vuhah, hluchota, posilene potovidіlennya, nudota i blyuvannya, bolest hlavy, bіl splutanіst svіdomostі. Významné příznaky mohou být kontrolovány nižšími dávkami. Dzvіn na vuhah Mauger vіdznachatisya na kontsentratsії salіtsilatіv na plazmі krovі Hope 150-300 ug / ml. Závažné reakce bakterií jsou stanoveny při koncentraci salicylátů v plazmovém krevním tlaku 300 μg / ml. O hotelu intoksikatsiu připomínat obraz balónu kyselinové kaluže se odráží, což lze vidět zpět na dno pole a intoxikace. Nebudou moci přiřadit licenci k pentanálové koncentraci a salicylácii v plazmové krvi.

Symptomy a předávkování kávy.

Skvělá pro kávu

Likuvannya. Pokud je nutné předávkování, léčivo by mělo být doplněno, aby způsobilo předávkování. Aplikovat methionicky orálně na acetylcystein může mít intravenózně pozitivní účinek 48 let po předávkování. Neobhіdno zastosuvati zagalnopіdtrimuyuchі takozh přijít, symptomatická terapіyu, vklyuchayuchi zastosuvannya antagonіstіv beta adrenoretseptorіv, SSMSC mozhut usunuti kardіotoksichnі efekt.

Způsobilé dopady

Ze strany srdce sudno ї systému: tahіkardіya, v_dchuttya sertbititya, arteriální gіpertenzіya.

Ze strany systému lymfatický systém Sposterіgalisya takі krovotechі yak іntraoperatsіynі gemoragії, hematom, krovotechі z organіv sechostatevoї systému nosovі krovotechі, krovotechі jasných, shlunkovo-kishkovі krovotechі že mozkovі gemoragії.

Strana W nervovoї systém: bolest hlavy bіl, zapamorochennya, třes, parestezії, vіdchuttya obávají zanepokoєnіst, zbudzhennya, dratіvlivіst, zbourána spát, Bezsonov, trivoga, zagalna slabkіst, dzvіn v vuhah.

Strana W bylinný cesta: dispeptichnі rozladi, vklyuchayuchi nudotu, blyuvannya nepohodlí, které bіl v epіgastrії, pechіyu, abdomіnalny bіl; dýchavičný shlunkovo-kishkovogo cesta, erozivno-virazkovі urazhennya shlunkovo-kishkovogo cesta, SSMSC mozhut v poodinokih vipadkah sprichiniti shlunkovo-kishkovі krovotechі že perforatsії z vіdpovіdnimi laboratoř, která klіnіchnimi Wink.

W strana shkіri že pіdshkіrnoї klіtkovini: sverbіzh, visipi na shkіrі i slizniční Ilya Obolonkov, vklyuchayuchi eritematoznі visipi; Kropyv''yanka, angioneurotická bibliografie, multiformní exsudační erytém, Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza.

Ze strany endokrinního systému: hypoglykemie, až po hypotetickou komi.

Ze strany imunitního systému: reakce přecitlivělosti, včetně anafylyzie, anafylaktického šoku, rinitidy, nazálního kongesce.

Ze strany systému hepatobilia: zlepšení aktivity jaterních enzymů, zpravidla bez vývoje zhovtyanitsі, hepatonekróza (dávkový efekt).

Ínshi

Vztahy s nejlepšími likarskim zobobami, které jsou viditelné vzagєmodii

Způsoby léčení onemocnění břicha

Ingіbіtori MAO - s kombinací zasosuvannі s kávou, není v tomto arteriálním hrudníku v bezpećnosti, objem této kombinace byl prokázán.

Kombinované, yakі potrіbno zasosovuvati z oberezhnistyu.

Paracetamol: antidepresiva, která INSHI stimulanty mіkrosomalnogo oxidace - tsі přípravky zbіlshuyut produktsіyu gіdroksilovanih Aktivita metabolіtіv SCHO vplivayut na funktsіyu pechіnki, zumovlyuyuchi mozhlivіst rozvitku vážné іntoksikatsіy při nejmenším v peredozuvannyah léku. Shvidkіst vsmoktuvannya paracetamol Mauger zbіlshuvatisya na odnochasnomu zastosuvannі z metoklopramіdom že domperidonu i zmenshuvatisya na zastosuvannі z holestiramіnom. Paracetamol snižuje účinnost diuretik. Pohledné kumarin (warfarin) s dobře zavedeným paracetamolem pizdvuyushchuyut rizik rozvitku krvácení. Při paralýze paracetamol užívejte 5krát dávku chloramfenikolu.

Káva související: Cimetidin, hormonální antikoncepce, іzonіazid bude schopen kontrolovat kávu. Coffeeshop Když odnochasnomu zastosuvannі kofeїnu z ergotamіnom pokraschuєtsya vsmoktuvannya ergotamіnu bylinného traktu, stimulující štítnou žlázu z zasobami - pіdvischuєtsya tireoїdini efekt. Kofein je den koncentrace v krvi. Kofeїn pіdvischuє efekt (pokraschuє bіodostupnіst) analgetikіv-antipіretikіv, potentsіyuє Efekta pohіdnih xanthin, alfa je beta adrenomіmetikіv, psihostimulyuyuchih zasobіv.

Kyselina methylsalicová: odnochasne zastosuvannya z urikozurichnimi zasobami jako benzobromaron yak, probenecid, znizhuє Efekt vivedennya sechovoї kyseliny (zavdyaki konkurentsії vivedennya sechovoї kyseliny nirkovimi trubičky). Při jedné hodině zasosuvanni z digoxinu zůstalo koncentrace plazmy v zadní části dolní hranice extáze. Іngіbіtori ACE v kombіnatsії Visoko dávek atsetilsalіtsilovoї kyselina sprichinyayut znizhennya fіltratsії v glomerulech vnaslіdok іngіbuvannya vasodilatační prostaglandinіv že znizhennya gіpotenzivnogo efekt. Selektivnі іngіbіtori zvorotnogo serotonіnu: pіdvischuєtsya rizik krovotechі z verhnіh vіddіlіv bylinné cestu přes mozhlivіst sinergіchnogo efekt. Když odnochasnomu zastosuvannі kyseliny valproєvoyu atsetilsalіtsilova kyselina vitіsnyaє її Zi zv'yazku z proteїnami plazmy krovі, pіdvischuyuchi toksichnіst.

Lék bude léčen tímto onemocněním nahrazením otravy krve agregací trombocytů léčbou kortikosteroidy, sulfonovou kyselinou, methotrexátem.

Slіd Unikat kombіnatsії of barbіturatami, protisudomnimi zasobami, salіtsilatami, rifampіtsinom, alkohol.

Termin

Nepřestávejte zasosovuvati drog pіslya zakіnchennya termіnu pridatnostі, zamenennogo na kompaktsі.

Oženit se zberіgannya

Zberigaty nedostupné pro děti v původním obalu při teplotě do 25 ° C.

6 každé abo 10 tablet v balení s obrysy; na 1 balení s jedním obrysem; 6 nebo 10 tablet v obalech.

Askofen-Darnitsa

Složení léku

účinné složky: 1 tableta obsahuje: kyselina acetylsalicylová 200 mg; paracetamol 200 mg; kofein 40 mg;

pomocné látky: monohydrát kyseliny citronové, bramborový škrob, povidon, stearát vápenatý.

Dávkovací formulář

Tablety bílé barvy, ploché válcové formy, s fazetou a riskantní. Na povrchu tablet je povoleno mramorování.

Název a umístění výrobce

PJSC "Farmaceutická firma" Darnitsa ". Ukrajina, 02093, Kyjev, st. Boryspilska, 13.

Farmakoterapeutická skupina

Analgetika a antipyretika. Kyselina acetylsalicylová, kombinace bez psycholeptik. Kód ATC N02B A51.

Léčba má analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Složky, které tvoří drogu, posilují vzájemné účinky.

Antipyretický účinek kyseliny acetylsalicylové je realizován prostřednictvím centrální nervové soustavy inhibicí syntézy prostaglandinů PGF2 v hypotalamu v reakci na vystavení endogenním pyrogenům. Analgetický účinek má jak periferní, tak centrální původ: periferním účinkem je inhibice syntézy prostaglandinů zapálených tkání; centrální účinek - účinek na centra hypotalamu. Kyselina acetylsalicylová také snižuje agregaci krevních destiček.

Paracetamol má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky, je velmi slabá, což je vzhledem k jeho vlivu na termoregulační centrum v hypotalamu a mírné schopnost inhibovat syntézu prostaglandinů v periferních tkáních.

Kofein stimuluje centrální nervový systém. Také zvyšuje pozitivní podmíněné reflexe, stimuluje pohybovou aktivitu, oslabuje účinek spacích tablet a omamných látek, zvyšuje účinek analgetik a antipyretik.

Indikace pro použití

Léčba syndromu slabé nebo středně silné bolesti: v případě, bolest hlavy nebo bolest zubů, neuralgie, bolest svalů, kloubů, s primární dysmenorey, stejně jako antipyretikum činidlo v onemocnění, která jsou doprovázena horečkou.

Kontraindikace

Přecitlivělost na lékové složky, jiné deriváty xanthinu (teofylin, teobromin), jiné salicyláty; bronchiální astma způsobená užíváním salicylátů nebo jiných NSAID v historii; kongenitální hyperbilirubinemie, vrozený nedostatek glukózo-6-fosfát dehydrogenázu, onemocnění krve, leukopenie, anémie, akutní gastrointestinální vředy, krvácení diatéza, těžkou renální nedostatečností, těžkou jaterní insuficiencí, Gilbertův syndrom, závažné kardiovaskulární onemocnění, včetně poruchy srdečního rytmu, označený aterosklerózy, těžká ischemická choroba srdeční, těžké srdeční selhání, těžká hypertenze; stavy zvýšené vzrušení, poruchy spánku, stáří, glaukom, alkoholismus. Při použití MAO inhibitorů a také do 2 týdnů po ukončení jejich užívání. Kombinace s methotrexátem v dávce 15 mg / týden nebo více.

Vhodná bezpečnostní opatření při použití

Nepoužívejte lék s jinými přípravky obsahujícími paracetamol, kyselinu acetylsalicylovou. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Léčba se používá s opatrností v případě vředů v gastrointestinálním traktu, včetně chronického nebo rekurentního onemocnění z peptických vředů nebo gastrointestinálního krvácení v anamnéze; současné užívání antikoagulancií. Měli byste se poradit se svým lékařem o možnosti použití léku u pacientů s poruchou funkce ledvin a jater.

Je třeba mít na paměti, že u pacientů s alkoholovým poškozením jater se riziko hepatotoxického účinku paracetamolu zvyšuje. Stávající onemocnění jater zvyšuje riziko poškození jater paracetamolem. Riziko předávkování je vyšší u pacientů s ne-cirotickými alkoholickými jaterními chorobami.

Pacienti se závažnými infekcemi, jako je sepse, které jsou doprovázeny poklesem hladin glutathionu, zvyšují riziko metabolické acidózy při užívání paracetamolu. Symptomy metabolické acidózy jsou hluboké, rychlé nebo namáhavé dýchání, nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu. Pokud se objeví tyto příznaky, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem.

Během operace (včetně zubní) aplikace přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou může zvýšit pravděpodobnost výskytu / zisk krvácení v důsledku inhibice agregace krevních destiček po určitou dobu po aplikaci kyseliny acetylsalicylové.

Při použití léku může dojít ke snížení vylučování kyseliny močové. To může vést k dnu u pacientů se sníženou exkreci kyseliny močové.

Během léčby přípravkem se nedoporučuje používat nadměrné množství nápojů obsahujících kofein (například kávu, čaj). To může způsobit poruchy spánku, třes, pocit napětí, podrážděnost a nepohodlí v hrudníku v důsledku srdečního tepu.

Pacienti užívající analgetika každý den pro mírnou artritidu by se měli poradit s lékařem.

Lék může ovlivnit laboratorní výsledky týkající se glukózy a kyseliny močové v krvi.

Během léčby nepijte alkohol.

Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem.

Pokud se bolest hlavy stane trvalou, poraďte se s lékařem.

Držte drogu mimo dohled dětí a mimo dosah dětí.

Zvláštní upozornění

Použití během těhotenství nebo kojení

Nepoužívejte lék během těhotenství nebo laktace.

Schopnost ovlivňovat rychlost reakce při řízení nebo práci s jinými mechanismy.

V případě závratů je třeba se vyvarovat potenciálně nebezpečných aktivit, jako je řízení automobilu a / nebo provádění práce vyžadující zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

Děti

Lék se nevztahuje na děti, z důvodu rizika Reye syndromu (hyperpyrexie, metabolická acidóza, onemocnění nervového systému a psychiky, zvracení, abnormální funkce jater) se přehřátí na pozadí virových onemocnění.

Dávkování a podání

Lék je předepsán dospělým 1 tabletu 2-3 krát denně po jídle. Maximální denní dávka léku je 6 tablet (ve 3 dávkách). Doba trvání léčby závisí na průběhu a závažnosti onemocnění a neměla by trvat déle než 5 dní jako analgetikum a 3 dny jako antipyretikum.

Nepřekračujte doporučenou dávku.

Neužívejte jiné léky obsahující paracetamol.

Předávkování

Symptomy předávkování paracetamolem.

Poškození jater je možné u dospělých, kteří užívali paracetamol v dávce 10 g nebo více, a u dětí, které užívaly více než 150 mg / kg tělesné hmotnosti. U pacientů s rizikovými faktory (dlouhodobé léčby karbamazepin, fenobarbital, fenytoin, primidon, rifampicin, třezalky tečkované, nebo jiné léky, které indukují jaterní enzymy, pravidelným příjmem nadměrného množství ethanolu, glutathionu kachexie (poruchy příjmu potravy, cystické fibrózy, HIV infekce, hladovění, kachexie a) užívání 5 g nebo více paracetamolu může vést k poškození jater.

Příznaky předávkování během prvních 24 hodin: bledost, nevolnost, zvracení, anorexie a bolest břicha. Po 12 dnech po předávkování může dojít k poškození jater. Mohou se objevit poruchy metabolismu glukózy a metabolická acidóza. Při těžké otravě může dojít k selhání jater k encefalopatii, krvácení, hypoglykémii, kómatu a smrti. Akutní renální selhání s akutní tubulární nekrózou se může projevit jako závažná bederní bolest, hematurie, proteinurie a vyvíjet se i při absenci závažného poškození jater. Byly zaznamenány také srdeční arytmie a pankreatitida. Při dlouhodobém užívání léku ve velkých dávkách z krvetvorných orgánů se může vyvinout aplastická anémie, pancytopenie, agranulocytóza, neutropenie, leukopenie, trombocytopenie. Při užívání velkých dávek z centrálního nervového systému - závratě, psychomotorické agitovanosti a dezorientace; na straně močového systému - nefrotoxicita (renální kolika, intersticiální nefritida, kapilární nekróza).

V případě předávkování je nutná nutná lékařská péče. Pacient by měl být okamžitě převezen do nemocnice, i když nejsou žádné předčasné příznaky předávkování. Příznaky mohou být omezeny na nevolnost a zvracení nebo nemusí odrážet závažnost předávkování nebo riziko poškození orgánů. Léčba aktivním uhlím by měla být zvážena, pokud byla během 1 hodiny podána nadměrná dávka paracetamolu. Koncentrace paracetamolu v plazmě by měla být měřena 4 hodiny nebo později po podání (předchozí koncentrace jsou nespolehlivé). Léčba N-acetylcysteinem může být aplikována do 24 hodin po podání paracetamolu, ale maximální ochranný účinek se dosáhne při použití do 8 hodin po jeho podání. Účinnost protilátek po této době prudce klesá. V případě potřeby se pacient intravenózně injektuje N-acetylcystein podle předepsaného seznamu dávek. Při nepřítomnosti zvracení může být methionin podáván perorálně jako vhodná alternativa ve vzdálených oblastech mimo nemocnici.

Symptomy předávkování kyselinou acetylsalicylovou.

Předávkování salicyláty možné kvůli chronické intoxikace, která vznikla v důsledku dlouhodobé terapie (použití více než 100 mg / kg / den po dobu 2 dnů může vyvolat toxické účinky), jakož i v důsledku akutní toxicity, což je ohrožení života (předávkování), a Příčiny mohou být náhodným použitím u dětí nebo neočekávaným předávkováním.

Chronická otravu salicylátem může být latentní, protože jeho příznaky nejsou specifické. Mírná chronická intoxikace způsobená salicyláty nebo salicylismem se zpravidla vyskytuje pouze po opakovaném podávání velkých dávek. Mezi hlavní příznaky patří nerovnováha, závratě, tinnitus, hluchota, pocení, nevolnost a zvracení, bolesti hlavy, zmatenost. Tyto příznaky mohou být kontrolovány snížením dávky. Tinitus lze pozorovat, když koncentrace salicylátů v krevní plazmě je vyšší než 150-300 μg / ml. K závažnějším nežádoucím reakcím dochází, pokud koncentrace salicylátů v krevní plazmě je vyšší než 300 μg / ml.

Akutní intoxikace je indikována výraznou změnou acidobazické rovnováhy, která se může měnit v závislosti na věku a závažnosti intoxikace. Závažnost tohoto onemocnění nelze určit pouze na základě koncentrace salicylátů v krevní plazmě.

Příznaky předávkování kofeinem.

Vysoké dávky kofeinu může způsobit bolest v nadbřišku regionu, zvracení, vylučování moči, rychlé dýchání, arytmie, tachykardie nebo srdeční arytmie, je účinek na centrální nervový systém (závratě, nespavost, nervózní vzrušení, podrážděnost, stav vášně, úzkost, třes, křeče).

Léčba. Při předávkování je nutná nouzová lékařská péče, i když nejsou přítomny příznaky předávkování. Podávání methioninu perorálně nebo acetylcysteinu intravenózně může poskytnout pozitivní účinek do 48 hodin po předávkování. Je také nutné aplikovat obecná podpůrná opatření, symptomatická terapie včetně užívání antagonistů beta-adrenoreceptorů, které mohou eliminovat kardiotoxické účinky.

Nežádoucí účinky

Kardiovaskulární systém: tachykardie, palpitace, arteriální hypertenze.

Z krevního systému a lymfatického systému: anémie, sulfatgemoglobinemiya a methemoglobinemii (cyanóza, dušnost, bolest v srdci), hemolytická anémie, modřiny nebo krvácení, trombocytopenie, agranulocytóza. Vzhledem k tomu, že protilátek proti destičkám působí na destičky, kyselina acetylsalicylová může zvýšit riziko krvácení. Pozorovali jsme, jako je intraoperační krvácení krvácení, krevní výrony, krvácení z orgánů urogenitálního systému, krvácení z nosu, krvácení z dásní, gastrointestinální krvácení a krvácení do mozku.

Poruchy nervového systému: bolest hlavy, závratě, třes, parestézie, strach, úzkost, agitovanost, podrážděnost, poruchy spánku, nespavost, úzkost, celková slabost, zvonění v uších.

Na straně zažívacího traktu: průjem poruch, včetně nevolnosti, zvracení, nepříjemné pocity a bolest v nadbřišku, pálení žáhy, bolesti břicha; zánět gastrointestinálního traktu, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, které se může ve vzácných případech způsobit, gastrointestinální krvácení a perforace s příslušným laboratorních a klinických projevů.

Kůže a podkožní tkáně: pruritus, vyrážka na kůži a sliznice (obvykle generalizovanou vyrážkou eritemmatoznaya, kopřivky), angioedému, exsudativní multiformní erytém (včetně Stevens-Johnsonův syndrom..), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom ).

Ze strany endokrinního systému: hypoglykémie až po hypoglykemickou kómu.

Na straně imunitního systému: reakce přecitlivělosti, včetně anafylaxe, anafylaktického šoku, rinitidy, kongesce nosu.

Na straně hepatobiliárního systému: zvýšení aktivity jaterních enzymů, zpravidla bez vývoje žloutenky, hepatonekrózy (závislý na dávce).

Na straně dýchacího systému: bronchospasmus u pacientů citlivých na kyselinu acetylsalicylovou a jiné NSAID.

Ostatní: krvácení může vést k akutní a chronické posthemorrhagic anémie / anémie z nedostatku železa (v důsledku tzv latentní mikrokrovotecheniya) s odpovídajícími laboratorní projevy a klinické příznaky, jako je únava, bledost kůže, hypoperfuze; nekardiogenní plicní edém.

Interakce s jinými léky a jinými typy interakcí

Methotrexát - kombinované použití salicylátů s dávkou 15 mg / týden nebo více hematologické toxicity se zvyšuje methotrexátu v důsledku snížení renální clearance methotrexátu a protizánětlivé látky posunu jeho spojení s proteiny v plazmě, a proto tato kombinace je kontraindikováno.

Inhibitory MAO - v kombinaci s užíváním kofeinu může docházet k nebezpečnému zvýšení krevního tlaku, takže je tato kombinace kontraindikována.

Kombinace, které je třeba aplikovat s opatrností.

Paracetamol: antikonvulziv (včetně fenytoin, barbituráty, karbamazepin), antidepresiva a další stimulanty mikrosomální oxidace - tyto léky zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, které mají vliv na funkci jater, byl předem možnost těžké intoxikace s malými předávkování léku.

Při současném užívání s hepatotoxickými látkami zvyšuje toxický účinek léčiv na játra. Současné užívání vysokých dávek paracetamolu izoniazidem zvyšuje riziko vzniku hepatotoxického syndromu.

Míra absorpce paracetamolu se může zvýšit současným užíváním s metoklopramidem a domperidonem a poklesem s cholestyraminem. Paracetamol snižuje účinnost diuretik. Deriváty kumarinu (warfarinu) s dlouhodobým užíváním paracetamolu zvyšují riziko krvácení. Nepoužívejte současně s alkoholem.

Pod vlivem paracetamolu se poločas rozpadu chloramfenikolu zvyšuje pětkrát.

Kofein: cimetidin, hormonální antikoncepce, izoniazid zvyšují účinek kofeinu. Kofein snižuje účinek opiátových analgetik, anxiolytika, hypnotika a sedativa, antagonista činidla pro anestezii a dalších léků, které tlumit centrální nervový systém (CNS), kompetitivní antagonista léčiva, centrální nervový systém, kompetitivní antagonista léčiva adenosinu, ATP. Při současném použití ergotaminu s kofein ergotamin zlepšenou absorpci z trávicího traktu, s Tyreotropné znamená - stoupá účinek štítné žlázy. Kofein snižuje koncentraci lithia v krvi. Kofein zvyšuje účinek (zvýšení biologické dostupnosti), analgetika-antipyretika, potencuje účinky deriváty xanthinu, alfa- a beta-agonisté, psychostimulantů činidla.

Kyselina acetylsalicylová: Současná aplikace urikosuriky, jako je benzobromaron, probenecid snižuje urikosurický účinek (z důvodu hospodářské soutěže urikosurických renálními tubuly). Se současným užíváním digoxinu se zvyšuje jeho koncentrace v krevní plazmě v důsledku snížení renální exkrece. ACE inhibitory v kombinaci s vysokými dávkami aspirinu způsobit pokles glomerulární filtrace v důsledku inhibice vazodilatačních prostaglandinů a hypotenzní efekt snížení. Selektivní inhibitory serotoninu: zvýšené riziko krvácení z horního gastrointestinálního traktu, protože případné synergie. Zatímco použití kyseliny valproové, kyselina acetylsalicylová vytlačuje ze spojení s proteiny krevní plazmy, zvýšení toxicity.

Přípravek zvyšuje účinek prostředků, které snižují srážení krve a agregaci krevních destiček, vedlejší účinky kortikosteroidů, sulfonylmočoviny, methotrexátu.

Je nutné vyhnout se kombinacím s barbituráty, antikonvulzí, salicyláty, rifampicinem, alkoholem.

Doba použitelnosti

Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí v původním obalu při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Balení

6 nebo 10 tablet v blistru; na 1 balení blistru v balení; na 6 nebo 10 tabletách v blistrech.

ASKOFEN-DARNITSA

  • Indikace pro použití
  • Způsob použití
  • Nežádoucí účinky
  • Kontraindikace
  • Těhotenství
  • Interakce s jinými léky
  • Předávkování
  • Podmínky skladování
  • Formulář uvolnění
  • Složení
  • Volitelné

Askofen-Darnitsya - léčivo má anestetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Složky tvořící drogu jsou synergenty.
Antipyretický účinek kyseliny acetylsalicylové je realizováno prostřednictvím centrálního nervového systému tím, že inhibuje syntézu prostaglandinů RGF2 v hypothalamu v reakci na endogenních pyrogenů. Analgetický účinek má i periferního a centrálního původu: periferní účinek - inhibice syntézy prostaglandinu zanícené tkáně; centrální účinek - účinek na centra hypotalamu. Kyselina acetylsalicylová také snižuje agregaci krevních destiček. Paracetamol má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky, je velmi slabá, vzhledem k jeho vlivu na termoregulační centrum v hypotalamu a mírné schopnost inhibovat syntézu prostaglandinů v periferních tkáních. Kofein vzrušuje centrální nervový systém. Také to zvyšuje pozitivní podmíněných reflexů, stimulují motorickou aktivitu, snižuje závažnost hypnotického účinku a omamných látek, zvyšuje účinek analgetik a antipyretika.

Indikace pro použití

Indikace pro použití léčivo askofen Darnitsya jsou slabě až středně závažné bolesti: bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti svalů, bolesti kloubů, neuralgie, revmatismus, primární dysmenorea a onemocnění spojených s horečkou.

Způsob použití

Askofen-Darnitsya je užíván perorálně na 1 tabletu 2-3krát denně po jídle. Doba trvání léčby by neměla přesáhnout 10 dní.

Nežádoucí účinky

Při užívání léku Askofen-Darnitsa byly pozorovány následující nežádoucí účinky:
Kardiovaskulární systém: tachykardie, palpitace srdce, hypertenze.
Z krve a lymfatického systému: anémie, sulfatgemoglobinemiya a methemoglobinemii (cyanóza, dušnost, bolesti v srdci), hemolytická anémie, vzhledem k účinku na funkci destiček na destičkách, kyselinu acetylsalicylovou může zvýšit riziko krvácení. Označeno krvácení, jako je krvácení během operace, krevní výrony, krvácení z orgánů urogenitálního systému, krvácení z nosu, krvácení z dásní, gastrointestinální krvácení a krvácení do mozku.
Poruchy nervového systému: bolest hlavy, závratě, třes, parestézie, strach, úzkost, agitovanost, podrážděnost, poruchy spánku, nespavost, úzkost, celková slabost, zvonění v uších.
Na straně zažívacího traktu: dyspeptický syndrom (nevolnost, zvracení, nepříjemné pocity a bolesti v nadbřišku, pálení žáhy), bolesti břicha, zánětlivá onemocnění, erozivní a ulcerózní lézí, které mohou ve vzácných případech způsobit krvácení do zažívacího traktu a perforace s příslušnou laboratoří a klinickými projevy.
Z kůže a podkožní tkáně: svědění, vyrážka na kůži a sliznicích, včetně erytematózních vyrážek; kopřivka, angioedém, exsudátní erythema exsudativ, Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza.
Ze strany endokrinního systému: hypoglykémie až po hypoglykemickou kómu.
Na straně imunitního systému: reakce přecitlivělosti, včetně anafylaxe, anafylaktického šoku, rinitidy, kongesce nosu.
Na straně hepatobiliárního systému: zvýšení aktivity jaterních enzymů, zpravidla bez vývoje žloutenky, hepatonekrózy (závislý na dávce).
Ostatní: krvácení může vést k akutní a chronické posthemorrhagic anémie / anémie z nedostatku železa (vzhledem k latentní mikrokrovotecheniya) s odpovídajícími laboratorními projevy a klinické příznaky (únava, bledost kůže, hypoperfuze, non-kardiogenní plicní edém).

Kontraindikace

Při použití MAO inhibitorů a také do 2 týdnů po ukončení jejich užívání. Kombinace s methotrexátem v dávce ≥ 15 mg / týden.

Těhotenství

Tablety Askofen-Darnitsa se nepoužívají během těhotenství a kojení.

Interakce s jinými léky

Se současným užíváním digoxinu se zvyšuje jeho koncentrace v krevní plazmě v důsledku snížení renální exkrece. ACE inhibitory v kombinaci s vysokými dávkami aspirinu způsobit pokles glomerulární filtrace vazodilatačních prostaglandinů inhibicí a snížení závažnosti hypotenzního účinku.
Selektivní inhibitory serotoninu: zvýšené riziko krvácení z horního gastrointestinálního traktu, protože případné synergie. Při současném užívání s kyselinou valproovou kyselina acetylsalicylová ji vytěsňuje z vazby na plazmatické proteiny a zvyšuje toxicitu.
Přípravek zvyšuje účinek prostředků, které snižují srážení krve a agregaci krevních destiček, vedlejší účinky kortikosteroidů, sulfonylmočoviny, methotrexátu.
Je třeba se vyhnout kombinacím s barbituráty, antikonvulzí, salicyláty, rifampicinem a alkoholem.

Předávkování

Mírná chronická intoxikace způsobená salicyláty nebo salicylismem se obvykle zaznamenává pouze po opakovaných dávkách ve vysokých dávkách. Hlavní příznaky: nerovnováha, závrat, tinnitus, hluchota, hyperhidróza, nevolnost a zvracení, bolest hlavy, zmatenost. Tyto příznaky mohou být kontrolovány snížením dávky. Tinnitus lze zaznamenat, pokud koncentrace salicylátů v krevní plazmě> 150-300 μg / ml. Závažné nežádoucí účinky jsou zjištěny, pokud koncentrace salicylátů v krevní plazmě je> ​​300 μg / l. Při akutní intoxikaci - výrazná změna acidobázické rovnováhy, která se liší podle věku a závažnosti intoxikace. Závažnost tohoto onemocnění nelze určit pouze na základě koncentrace salicylátů v krevní plazmě.
Příznaky předávkování kofeinem. Kofein ve vysokých dávkách může způsobit bolest v epigastriu, zvracení, diuréza, tachypnoe, arytmie, tachykardie nebo srdeční arytmie, účinek na CNS (závratě, nespavost, nervózní vzrušení, podrážděnost, stav ovlivnit, úzkost, třes, křeče).
Léčba. Při předávkování je nutná nouzová lékařská péče, i když nejsou přítomny příznaky předávkování. Metionin perorálně nebo acetylcystein může mít pozitivní účinek do 48 hodin po předávkování. Je také nutné aplikovat obecná podpůrná opatření, symptomatická terapie včetně užívání antagonistů beta-adrenoreceptorů, které mohou eliminovat kardiotoxické účinky.

Podmínky skladování

Tablety Askofen-Darnitsa by měly být skladovány v původním obalu při teplotě nejvýše 25 ° C

Formulář uvolnění

Askofen-Darnitsya - tablety v balení obrysových buněk, č. 6, č. 10.

Složení

1 tableta Askofen-Darnitsa obsahuje:
Kyselina acetylsalicylová - 0,2 g
Kofein - 0,04 g
Paracetamol - 0,2 g
Další složky: monohydrát kyseliny citronové, bramborový škrob, povidon, stearát vápenatý.

ASKOFEN-DARNITSA (ASCOPHENUM-DARNITSA)

záložka. obrys. buňka Balení, č. 6, č. 10

Další složky: monohydrát kyseliny citronové, bramborový škrob, povidon, stearát vápenatý.

UA / 7528/01/01 ze dne 8. prosince 2017 Bez předpisu B

má léčivo analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Složky léku jsou synergenty. Antipyretický účinek kyseliny acetylsalicylové je realizován prostřednictvím centrální nervové soustavy inhibicí syntézy prostaglandinů PGF2 v hypotalamu v reakci na vystavení endogenním pyrogenům. Analgetický účinek má jak periferní, tak centrální původ: periferním účinkem je potlačení syntézy prostaglandinů zapálených tkání; centrální účinek - účinek na centra hypotalamu. Kyselina acetylsalicylová také snižuje agregaci krevních destiček. Paracetamol má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky, je velmi slabá, vzhledem k jeho vlivu na termoregulační centrum v hypotalamu a mírné schopnost inhibovat syntézu prostaglandinů v periferních tkáních. Kofein vzrušuje centrální nervový systém. Také to zvyšuje pozitivní podmíněných reflexů, stimulují motorickou aktivitu, snižuje závažnost hypnotického účinku a omamných látek, zvyšuje účinek analgetik a antipyretika.

terapie pro mírné až středně silné bolesti syndrom: bolest hlavy, bolest zubů, bolest svalů, kloubů, neuralgie, primární dysmenorey, stejně jako antipyretikum činidlo pro onemocnění spojených s horečkou.

předepsané pro dospělé 1 tableta 2-3 krát denně po jídle. Maximální denní dávka je 6 tablet (ve 3 dávkách). Doba trvání léčby závisí na průběhu a závažnosti onemocnění a nesmí přesáhnout 5 dnů jako anestetikum a 3 dny jako antipyretikum.

Nepřekračujte doporučenou dávku.

Neužívejte jiné léky obsahující paracetamol.

přecitlivělost na lék, Další deriváty xantinu (theofylin, theobromin), jiné salicyláty; Astma způsobené požitím salicylátů nebo jiných nesteroidních antirevmatik, historie; kongenitální hyperbilirubinemie, vrozený nedostatek glukózo-6-fosfát-dehydrogenázy; krevních chorob, leukopenie, anémie; akutní gastrointestinální vředy, hemoragická diatéza, těžká renální insuficience, těžké poškození jater, Gilbert syndrom, závažné kardiovaskulární onemocnění, včetně arytmie vyjádřené arteriosklerózy, závažným onemocněním koronárních artérií, závažné srdeční selhání, hypertenze vyjádřený; stavy zvýšené vzrušení, poruchy spánku, stáří, glaukom, alkoholismus. Při použití inhibitorů MAO, stejně jako během 2 týdnů po ukončení používání. Kombinace s methotrexátem v dávce ≥15 mg / týden.

na straně kardiovaskulárního systému: tachykardie, palpitace, hypertenze.

Z krve a lymfatického systému: anémie, sulfatgemoglobinemiya a methemoglobinemii (cyanóza, dušnost, bolest v srdci), hemolytická anémie, modřiny nebo krvácení, trombocytopenie, agranulocytóza. Vzhledem k tomu, že protilátek proti destičkám působí na destičky, kyselina acetylsalicylová může zvýšit riziko krvácení. Označeno krvácení, jako je krvácení během operace, krevní výrony, krvácení z orgánů urogenitálního systému, krvácení z nosu, krvácení z dásní, gastrointestinální krvácení a krvácení do mozku.

Z nervového systému: bolest hlavy, závratě, třes, parestézie, pocity strachu, úzkosti, neklid, podrážděnost, poruchy spánku, nespavost, úzkost, slabost, zvonění v uších.

Na straně trávicího traktu: dyspeptický syndrom (nevolnost, zvracení, nepohodlí a bolest epigastria, pálení žáhy, bolest břicha); erozivní a ulcerativní léze, které mohou ve vzácných případech způsobovat gastrointestinální krvácení a perforaci vhodnými laboratorními a klinickými projevy.

Kůže a podkožní tkáně: pruritus, vyrážka na kůži a sliznice (obvykle generalizovaná vyrážka, erytematózní vyrážka, kopřivka), angioedém, erythema multiforme exsudativní (včetně Stevens - Johnson), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).

Ze strany endokrinního systému: hypoglykémie až po hypoglykemickou kómu.

Na straně imunitního systému: reakce přecitlivělosti, včetně anafylaxe, anafylaktického šoku, rinitidy, kongesce nosu.

Na straně hepatobiliárního systému: zvýšení aktivity jaterních enzymů, zpravidla bez vývoje žloutenky, hepatonekrózy (závislý na dávce).

Na straně dýchacího systému: bronchospasmus u pacientů citlivých na kyselinu acetylsalicylovou a jiné NSAID.

Ostatní: krvácení může vést k akutní a chronické posthemorrhagic anémie / anémie z nedostatku železa (vzhledem k latentní mikrokrovotecheniya) s odpovídajícími laboratorními projevy a klinické příznaky (únava, bledost kůže, hypoperfuze, non-kardiogenní plicní edém).

Nepoužívejte kyselinu acetylsalicylovou s jinými přípravky obsahujícími paracetamol.

Nepřekračujte indikovanou dávku.

Droga se používá se zvýšenou opatrností v gastrointestinální vředy v historii, včetně chronické nebo opakující se vřed nebo krvácení do zažívacího traktu v historii, při současném užívání antikoagulancií.

Měli byste se poradit se svým lékařem o možnosti použití léku u pacientů s poruchou funkce ledvin a jater.

Je třeba mít na paměti, že u osob s alkoholovým poškozením jater se riziko hepatotoxického účinku paracetamolu zvyšuje. Současná onemocnění jater zvyšuje riziko poškození jater paracetamolem. Riziko předávkování je vyšší u pacientů s ne-cirotickými alkoholickými jaterními chorobami.

Pacienti se závažnými infekcemi, jako je sepse, které jsou doprovázeny poklesem hladin glutathionu, zvyšují riziko metabolické acidózy při užívání paracetamolu. Symptomy metabolické acidózy jsou hluboké, rychlé nebo namáhavé dýchání, nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu. Pokud se objeví tyto příznaky, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem.

Během operace (včetně zubní) aplikace přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou může zvýšit pravděpodobnost výskytu / zisk krvácení v důsledku inhibice agregace krevních destiček po určitou dobu po aplikaci kyseliny acetylsalicylové.

Při použití léku může dojít ke snížení vylučování kyseliny močové. To může vést k dnu u pacientů se sníženou exkreci kyseliny močové.

Během léčby se nedoporučuje používat nadměrné množství nápojů, které obsahují kofein (například kávu, čaj). To může způsobit poruchy spánku, třes, pocit napětí, podrážděnost a nepohodlí za hrudní kloubou v důsledku zvýšené srdeční frekvence.

Pacienti užívající analgetika každý den pro mírnou artritidu by se měli poradit s lékařem.

Léčba může ovlivnit výsledky laboratorních testů na obsah glukózy a kyseliny močové v krvi.

Během léčby by se mělo zdržet používání alkoholických nápojů.

Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem.

Pokud se bolest hlavy stane trvalou, poraďte se s lékařem.

Držte drogu mimo dohled dětí a mimo dosah dětí.

Doba těhotenství a laktace. Nepoužívejte.

Děti Lék není u dětí používán z důvodu rizika Reyeho syndromu (hyperpyrexie, metabolické acidózy, poruchy nervového systému a psychózy, zvracení, jaterní dysfunkce) v případě hypertermie v přítomnosti virových onemocnění.

Schopnost ovlivňovat rychlost reakce při řízení nebo práci s jinými mechanismy. V případě závratů je třeba se vyvarovat potenciálně nebezpečných aktivit, jako je řízení a / nebo provádění práce vyžadující zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

Methotrexát - kombinované použití s ​​dávkami salicylátů ≥15 mg / týden zvyšuje methotrexátu hematologické toxicity v důsledku snížení renální clearance methotrexátu a protizánětlivá činidla se vytěsní ze spojení s proteiny v plazmě, a proto tato kombinace je kontraindikováno.

Inhibitory MAO - v kombinaci s kofeinem je možné nebezpečné zvýšení krevního tlaku, takže je tato kombinace kontraindikována.

Kombinace, které je třeba používat s opatrností

Paracetamol: antikonvulziva (včetně fenytoin, barbituráty, karbamazepin), antidepresiva a další stimulanty mikrosomální oxidace - zvýšení produkce aktivních metabolitů hydroxylovaných ovlivnění funkce jater, což způsobuje rozvoj těžké intoxikace s menšími předávkování.

Při současném užívání s hepatotoxickými látkami zvyšuje toxický účinek léčiv na játra. Současné užívání vysokých dávek paracetamolu izoniazidem zvyšuje riziko vzniku hepatotoxického syndromu.

Míra absorpce paracetamolu se může zvýšit současným užíváním s metoklopramidem a domperidonem a snižuje se s cholestyraminem. Paracetamol snižuje účinnost diuretik. Kumarinové deriváty (warfarin) s dlouhodobým užíváním paracetamolu zvyšují riziko krvácení. Nepoužívejte současně s alkoholem. Pod vlivem paracetamolu T½ chloramfenikol se zvyšuje 5krát.

Kofein: cimetidin, hormonální antikoncepce, izoniazid zvyšují účinek kofeinu.

Kofein snižuje účinek opioidních analgetik, anxiolytik, hypnotik a sedativ, je antagonistou anestetik a dalších léků, které inhibují centrální nervový systém, konkurenční antagonista léčiv, které inhibují centrální nervový systém, konkurenční antagonista léčiv adenosinu, ATP. Se současným užíváním kofeinu s ergotaminem se zlepšuje absorpce ergotaminu v gastrointestinálním traktu s stimulacemi štítné žlázy - zvýšení efektu štítné žlázy. Kofein snižuje koncentraci lithia v krvi. Kofein zvyšuje účinek (zvýšení biologické dostupnosti), analgetika-antipyretika, potencuje účinky deriváty xanthinu, a- a p-agonistů, psychostimulantů činidla.

Kyselina acetylsalicylová: současně s uricosurickými látkami, jako je benzobromaron, probenecid, snižuje účinek vylučování kyseliny močové (kvůli konkurenci vylučování kyseliny močové renálními tubuly). Se současným užíváním digoxinu se zvyšuje jeho koncentrace v krevní plazmě v důsledku snížení renální exkrece. ACE inhibitory v kombinaci s vysokými dávkami aspirinu způsobit pokles glomerulární filtrace vazodilatačních prostaglandinů inhibicí a snížení závažnosti hypotenzního účinku.

Selektivní inhibitory serotoninu: zvýšené riziko krvácení z horního gastrointestinálního traktu, protože případné synergie. Při současném užívání s kyselinou valproovou kyselina acetylsalicylová ji vytěsňuje z vazby na plazmatické proteiny a zvyšuje toxicitu.

Léčivo zvyšuje účinek léčiv, které snižují srážení krve a agregaci krevních destiček, vedlejší účinky kortikosteroidů, sulfonylmočovin, metotrexátu.

Je třeba se vyhnout kombinacím s barbituráty, antikonvulzí, salicyláty, rifampicinem a alkoholem.

příznaky předávkování paracetamolem. U dospělých, kteří užívali paracetamol v dávce ≥10 g, je u dětí, které užívaly lék v dávce 150 mg / kg tělesné hmotnosti, možné poškození jater. U pacientů s rizikovými faktory (dlouhodobé léčby karbamazepin, fenobarbital, fenytoin, primidon, rifampicin, třezalky tečkované, nebo jiné léky, které indukují jaterní enzymy, že pravidelný příjem nadměrného množství ethanolu, glutathionu kachexie (poruchy příjmu potravy, cystické fibrózy, HIV infekce, hladovění, kachexie )) užívající ≥ 5 g paracetamolu může vést k poškození jater. Během prvních 24 hodin se mohou objevit následující příznaky: bledost, nevolnost, zvracení, anorexie a bolest břicha. Po 12 dnech po předávkování může dojít k poškození jater. Mohou se objevit poruchy metabolismu glukózy a metabolická acidóza. Při těžké otravě může dojít k selhání jater k encefalopatii, krvácení, hypoglykémii, kómatu a smrti. Akutní renální selhání s akutní nekrózou tubulů se může projevit jako výrazná bederní bolest, hematurie, proteinurie a vyvíjet se i při absenci závažného poškození jater. Byly zaznamenány také srdeční arytmie a pankreatitida.

Při dlouhodobém užívání léku ve vysokých dávkách ze strany orgánů tvořících krev se může vyvinout aplastická anémie, pancytopenie, agranulocytóza, neutropenie, leukopenie, trombocytopenie. Při užívání léku ve vysokých dávkách na straně centrálního nervového systému může dojít k závratě, psychomotorii a dezorientaci; na straně močového systému - nefrotoxicita (renální kolika, intersticiální nefritida, kapilární nekróza).

V případě předávkování je nutná nutná lékařská péče. Pacient by měl být okamžitě převezen do nemocnice, i když nejsou žádné předčasné příznaky předávkování. Příznaky mohou být omezeny na nevolnost a zvracení nebo nemusí odrážet závažnost předávkování nebo riziko poškození orgánů. Léčba aktivním uhlím by měla být zvážena, pokud byla během 1 hodiny podána nadměrná dávka paracetamolu. Koncentrace paracetamolu v plazmě by měla být měřena ≥ 4 hodiny po podání (předchozí koncentrace jsou nespolehlivé). Léčba N-acetylcysteinem může být aplikována během 24 hodin po podání paracetamolu, ale maximální ochranný účinek se dosáhne při aplikaci do 8 hodin po užití.

Účinnost protilátek po této době prudce klesá. Je-li to nutné, pacient vstupuje do N-acetylcysteinu podle předepsaného seznamu dávek. Při nepřítomnosti zvracení může být methionin podáván perorálně jako vhodná alternativa ve vzdálených oblastech mimo nemocnici.

Symptomy předávkování kyselinou acetylsalicylovou. Předávkování salicyláty možné kvůli chronické toxicity v důsledku dlouhodobé léčby (použití> 100 mg / kg / den po dobu 2 dnů může vyvolat toxické účinky), jakož i v důsledku akutní toxicity, což je ohrožení života (předávkování), a příčiny které mohou být náhodně užívány dětmi nebo neúmyslným předávkováním.

Chronická otravu salicylátem může být skrytá, protože její příznaky nejsou specifické. Mírná chronická intoxikace způsobená salicyláty nebo salicylismem je zpravidla zaznamenána pouze po opakovaných dávkách ve vysokých dávkách. Mezi hlavní příznaky patří nerovnováha, závratě, tinnitus, hluchota, pocení, nevolnost a zvracení, bolesti hlavy, zmatenost. Tyto příznaky mohou být kontrolovány snížením dávky. Tinitus je možný, pokud koncentrace salicylátů v krevní plazmě je> ​​150-300 μg / ml. Závažné nežádoucí účinky zaznamenané při koncentraci salicylátů v krevní plazmě> 300 μg / ml. Akutní intoxikace je indikována výraznou změnou acidobazické rovnováhy, která se může lišit v závislosti na věku a závažnosti intoxikace. Závažnost tohoto onemocnění nelze určit pouze na základě koncentrace salicylátů v krevní plazmě.

Příznaky předávkování kofeinem. Kofein ve vysokých dávkách může způsobit bolest v epigastriu, zvracení, diuréza, tachypnoe, arytmie, tachykardie nebo srdeční arytmie, účinek na CNS (závratě, nespavost, nervózní vzrušení, podrážděnost, stav ovlivnit, úzkost, třes, křeče).

Léčba. Při předávkování je nutná nouzová lékařská péče, i když nejsou přítomny příznaky předávkování. Použití methioninu perorálně nebo acetylcystein může způsobit pozitivní účinek do 48 hodin po předávkování. Je také nutné aplikovat obecná podpůrná opatření, symptomatická terapie včetně užívání antagonistů beta-adrenoreceptorů, které mohou eliminovat kardiotoxické účinky.

v původním obalu při teplotě nejvýše 25 ° C.

Se Vám Líbí O Epilepsii